93. Tygodnik SMN: Social Media na wynos? Tak, TikTok z dowozem do domu!

Paweł Napieralski 27 gru 2021

Zmiany w opcjach targetowania reklam na Facebooku i Instagramie

Źródło: Meta Business Partners

Meta Business Partners team rozesłało informację na temat nadchodzących ograniczeń w szczegółowym targetowaniu reklam. Wyłączone zostaną opcje, które tyczą się tematów potencjalnie wrażliwych dla niektórych użytkowników – inicjatyw, organizacji lub osób publicznych związanych ze zdrowiem, z rasą lub przechodzeniem etnicznym, przynależnością polityczną, religią lub orientacją seksualną.

Opcje te będą niedostępne podczas tworzenia nowych kampanii od 19 stycznia 2022 roku. Aktywne kampanie, zawierające wymienione wcześniej targetowanie, utracą możliwość edycji po 17 marca 2022 r. i od tej daty będą także usuwane, jeśli wymienione tematy są używane w celu uwzględniania. W przypadku wykluczeń – zostaną one jedynie wstrzymane, pozwalając jednocześnie na ich modyfikacje zgodnie z nowymi zasadami.

Żegnamy się z ofertami pracy na Facebooku

Korzystaliście z opcji „Oferty pracy” na FB? Ja też nie bardzo. Meta prawdopodobnie nie jest zadowolone z wyników generowanych przez tę funkcję, więc z niej rezygnuje. Od 22 lutego 2022 roku:

– grupy na Facebooku określone typem „Oferty pracy” będą miały zmieniony typ na „Ogólna”,

– publikacja ofert pracy z wykorzystaniem integracji partnerskiej API nie będzie już dostępna,

– zniknie przeglądarka ofert pracy na Facebooku.

Zmiany te nie dotyczą jedynie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady – tam produkt „Oferty pracy” pozostanie nienaruszony.

Źródło

Makdonaldyzacja Tik Toka – platforma wideo startuje z usługą TikTok Kitchen

Źródło: Bloomberg.com

Pewnie wielu z Was kojarzy najbardziej wiralowe potrawy, które swoją popularność zdobyły dzięki trendom na TikToku. Kto nie robił sobie w domu sławnego makaronu z pieczoną fetą i pomidorkami koktajlowymi, niech pierwszy rzuci kamieniem!

TikTok nawiązał współpracę z firmą Virtual Dining Concepts, czego owocem jest zaplanowany start usługi TikTok kitchen już w marcu, w wybranych miejscach w Stanach Zjednoczonych.

Z pomocą sieci restauracji, serwowane będą najbardziej popularne dania z trendów w serwisie wideo, a żeby nie było nudno – karta dań nie będzie elementem stałym. Menu będzie zmieniane co kwartał! Zamówienia będzie się składało oraz opłacało za pomocą aplikacji i będą one dostarczane prosto pod drzwi. Na ten moment, opcja spożywania posiłków na miejscu nie jest przewidywana.

Spotify Instagram Wrapped Playback 2021

Wszyscy kochamy podsumowania roku w naszych aplikacjach używanych na co dzień. Spotify Wrapped już pewnie wszyscy mają za sobą (i już każdy wie o ich guilty pleasure), więc pora na Instagram Playback!

Nowa funkcja na Instagramie pozwala zobaczyć oraz udostępnić swoje ciekawsze momenty z 2021 roku, które publikowaliśmy w relacjach. Powinniście ją znaleźć na swojej stronie głównej w formie powiadomienia w górnej części ekranu.

Odpowiedzi wideo w Reels

Meta nie przestaje dodawać kolejnych nowości do Reels, do których inspiracje zbiera garściami od popularnego TikToka. Od teraz w Instagramowych Rolkach będzie można odpowiadać bezpośrednio na komentarze przy pomocy wideo.

Wspomniane komentarze będą one wyświetlane jako naklejki, których można będzie edytować kolor, rozmiar oraz umiejscowienie.

Heads Up! Nowa zabawa od Meta

Meta wprowadza do rozmów wideo na Messengerze nową zabawę, w którą można zagrać ze swoimi znajomymi w czacie grupowym. Jest to popularne „Heads Up!”, znane u nas jako „Czółko”. W grze tej, do czoła osoby zgadującej przykleja się kartę z nazwą zwierzęcia, postaci itp., które musi jak najszybciej odgadnąć, poprzez zadawanie pytań pozostałym graczom.

Czyżby pierwszy grywalny ice-breaker, który w przyszłości pojawi się w biurach metaverse?

Zobacz!

Udostępnij