101. Tygodnik SMN: Hashtagi na Instagramie nie podkręcają liczby wyświetleń

Paweł Napieralski 22 mar 2022

Pewnie tytuł tego tygodnika rozgrzał Was do czerwoności i szybko kliknęliście w link, prawda? 😎 Podobną taktykę w zeszłym tygodniu zastosował Adam Mosseri w swojej relacji na Instagramie, publikując swoją odpowiedź na jedno z pytań zadanych podczas Q&A:

Co ciekawe, swoją tezę wyjaśnił. Odniósł się do tego, że hashtagi służą do segregacji treści i wyświetlania ich w wynikach wyszukiwania, co może zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się u zainteresowanych w sekcji hashtagów. Jednak sama ich obecność w poście nie boostuje magiczne wyświetleń organicznych posta. Podsumowując – to zależy! Jednak Mosseriemu zamierzony efekt się udał. Burza w społeczności specjalistów od Social Mediów wybuchła.

Raport Mind the Gap – analiza rynku mediów w Polsce w latach 2012-2021

Na stronie Meta for Business opublikowano bardzo ciekawy raport, na temat zmian na rynku mediów w naszym kraju, jakie zaszły przez ostatnie 9 lat. Zbadano między innymi zachowania użytkowników i preferowane treści różnych generacji: Gen-Z, Millenialsów oraz Baby Boomers.

Plik powstały we współpracy z Global Web Index można pobrać pod tym linkiem.

Instagram odpala Creator Lab

https://www.instagram.com/p/Ca7lVLJpriA/

Instagram chce maksymalnie wspierać Twórców tworzących treści na ich platformie. Dzięki wsparciu najpopularniejszych z nich, Instagram będzie publikował materiały edukacyjne, które mogą przydać się w budowaniu własnego wizerunku na Instagramie i znalezieniu swojej niszy. Będą pojawiać się tam także wszelkiego rodzaju inspiracje i pomysły na tworzenie ciekawych zdjęć, czy też Rolek. Wszystko będzie się działo na dedykowanej podstronie Instagrama, a nowych wpisach zapewne dowiecie się śledząc profil @creators na Instagramie.

W takim razie do dzieła! Działajcie na swoich profilach! Jeśli byście chcieli je także dodatkowo wypromować, to zapraszamy do kontaktu – czy to w sprawie prowadzenia działań reklamowych, czy też indywidualnych konsultacji. Głodnych wiedzy zapraszamy natomiast na nasze szkolenia!

Link do strony

Rodzice będą mogli sprawdzić aktywność swoich dzieci na Instagramie

Social Media są już tak powszechne, że stanowią część życia codziennego wielu ludzi, w tym nastolatków. W internecie jednak czyha wiele niebezpieczeństw, a także nieodpowiednich dla nieletnich treści. Co więcej, same media społecznościowe są mocno uzależniające, a kreowane nierealne obrazy pięknego życia i idealnych sylwetek są źródłem wielu problemów psychicznych. By rodzice mieli na uwadze, co robią ich pociechy w swoich aplikacjach, Instagram zaprezentował nową funkcją – Family Center. Pozwoli ona na kontrolę czasu spędzanego przez dziecko w aplikacji, jego ograniczanie, a także pozwoli sprawdzić zgłaszane przez nie treści.

https://www.instagram.com/p/CbKwFe8gKGr/

Nowe możliwości udostępniania pinów z pomysłami z Pinteresta

Od teraz aplikacja Pinterest będzie umożliwiała także publikowanie pinów z pomysłami na Facebooku oraz Instagramie, a dokładniej w ich relacjach. Kliknięcie w przycisk udostępniania i Facebooka lub Instagrama spowoduje pobranie kreacji i uruchomienie docelowej aplikacji w menu tworzenia publikacji. Całość będzie zawierała znak wodny z logiem Pinteresta oraz nazwą użytkownika, co ma pozwolić na poszukiwanie nowych odbiorców swojego profilu na Facebooku i Instagramie.

Źródło

To już 101 tygodnik, a my nie zamierzamy się zatrzymać, lecimy po 200! Jubileuszowe wydanie z zeszłego tygodnia możecie przeczytać tutaj.

Dzięki, że z nami jesteście!

Udostępnij