64. Tygodnik SMN: wysyłanie maili z fanpage'y

Karolina Kociołek 04 cze 2020

W świecie mediów społecznościowych nieustannie zachodzą dynamiczne zmiany. Facebook testuje zupełnie nowe funkcje, w tym zapowiadaną od dawna integrację komunikatorów. Twitter kopiuje Messengera a Asystent Google’a wybiera dla nas same pozytywne informacje.Co jeszcze? Zobaczcie sami!

Wysyłanie maili z fanpage’a? To całkiem możliwe!

Część użytkowników Facebooka zobaczyła na swoich fanpage’ach nową zakładkę “marketing emails”, dzięki której mogą wysyłać maile. Jak to działa? Po pierwsze, należy potwierdzić swój firmowy adres e-mail. Po potwierdzeniu adresu, należy ręcznie dodać adresy do swojej bazy mailingowej i potwierdzenie, że wszystkie kontakty wyraziły zgodę na komunikowanie się z nimi za pomocą maili. Po wyrażeniu zgody na warunki facebooka, można przystąpić do tworzenia kampanii e-mailowej.

E-maile osób, które kontaktowały się ze stroną nie wpadają do bazy automatycznie – wszystkie będą musiały być dodane ręcznie, co sprawia, że wysyłanie mailingów z poziomu fanpage’a nie będzie jakoś szczególnie różniło się od korzystania z CRM-ów.

Więcej informacji: https://www.socialmediatoday.com/news/facebook-adds-option-to-send-marketing-emails-via-pages-app/579003/ 

Stare wpisy na Facebooku usuniemy przy pomocy kilku kliknięć

Facebook zapowiada wprowadzenie nowego narzędzia, dzięki któremu usuwanie starych wpisów i cyfrowych śladów w mediach społecznościowych stanie się znacznie szybsze i łatwiejsze. “Manage Activity” umożliwi masowe usuwanie wpisów, dzięki czemu kasowanie treści, które przez lata nagromadizły się w platformie, stanie się mniej uciążliwe.

Więcej informacji: https://techcrunch.com/2020/06/02/how-to-delete-old-facebook-posts-manage-activity/ 

Instagram testuje integrację z… Messengerem

Od dawna mówi się o planach Facebooka, by zintegrować komunikatory należące do technologicznego giganta. Jak pokazują ostatnie doniesienia, został poczyniony mały krok w tym kierunku. Instagram testuje obecnie nową opcję – integrację wiadomości prywatnych na Instagramie z Messengerem. Dzięki niej, wiadomośc wysłane do nas na Messengerze, będą widoczne także w skrzynce odbiorczej na Instagramie.

Instagram potwierdza, że są to jedynie wstępne testy, które nie będą póki co testowane na szerokiej grupie odbiorców.

Więcej informacji: https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-tests-messenger-integration-new-plans-sticker-for-scheduling-o/579177/

Reklamy w IGTV i monetyzacja działań dla twórców

Twórcy treści są sercem społeczności na każdej platformie społecznościowej. Instagram regularnie zachęca twórców do publikowania dłuższych treści w IGTV, które w pierwotnym założeniu miało być konkurencją dla YouTube’a. Kolejnym krokiem w kierunku twórców jest nowa opcja, która umożliwi im monetyzację działań, co oczywiście ma zachęcić ich do częstszego publikowania wysokiej jakości kontentu. 

To także dobra informacja dla marketerów i wszystkich, zajmujących się reklamą na Facebooku i Instagramie. IGTV stanie się nowym placementem reklamowym. Reklamy wyświetlane w tym miejscu będą mogły mieć do 15 sekund długości. Zapowiadane są także testy różnych funkcjonalności, w tym m.in. znanej z YouTube’a możliwości pominięcia reklam.

Więcej informacji: https://about.instagram.com/blog/announcements/supporting-creators-on-instagram

Zakłada “Shop” w wizualnej wyszukiwarce

Ponieważ coraz więcej sprzedawców wchodzi ze swoimi produktami na Pinteresta, platforma zdecydowała się na dodanie zakładki “shop” do swojej wizualnej wyszukiwarki. Wystarczy zrobić zdjęcie, a wyszukiwarka Pinteresta odnajdzie produkty, które zidentyfikowała na zdjęciu.

Więcej informacji: https://newsroom.pinterest.com/en/post/shop-with-your-camera-pinterest-launches-shop-tab-on-lens-visual-search-results

Planowanie postów na Twitterze w końcu możliwe

Tę zmianę zapowiadano od kilku miesięcy! Planowanie tweetów bezpośrednio na Twitterze (bez konieczności korzystania z TweetDecka) jest w końcu możliwe. Póki co nowa funkcja dostępna jest jedynie z poziomu desktopa.

Twitter testuje nowy wygląd czatu

To nie koniec nowości na Twitterze! Jak donosi  Matt Navarra, trwają obecnie testy nowego widoku czatu, który łudząco przypomina ten znany z Messengera. Jakiś czas temu serwis wprowadził możliwość dodawania reakcji na prywatne wiadomości – był to pierwszy krok w kierunku upodobnienia komunikatora do jednego z flagowych produktów Facebooka. 

Więcej informacji: https://www.socialmediatoday.com/news/twitter-expands-test-of-messenger-like-chat-window-for-dms/578632/

Wybierz, kto może odpowiedzieć na Twoje tweety

Jeśli aktywnie korzystanie z Twittera, pewnie nie raz spotkaliście się z sytuacją, w której ktoś komentował każdy, opublikowany przez Was tweet lub ktoś, najczęściej całkowicie anonimowy, zostawiał niewybredny komentarz pod Waszą publikacją. Jeśli nie chcecie zamykać swojego konta na kłódkę, a jednocześnie mieć większą kontrolę nad tym, kto może odpowiadać na Wasze tweety, z pewnością zachwyci Was nowa opcja! Umożliwia ona wybranie osób, które będa mogły odpoweidzieć na Waszego tweeta (tylko wspomniane w nim osoby, konta, które obserwujecie lub wszyscy). Póki co nowa opcja jest w fazie testów. Jeśli przebiegnie ona pomyślnie, możemy spodziewać się wprowadzenia jej w niedalekiej przyszłości u wszystkich użytkowników.

Więcej infromacji: https://blog.twitter.com/en_us/topics/product/2020/testing-new-conversation-settings.html

Ok,Google, powiedz mi coś dobrego

Brakuje Wam dobrych wiadomości? Od teraz możecie poprosić o nie swojego Asystenta Google! To świetna odpowiedź na zalewające nas ze wszystkich stron, negatywne informacje . Jeśli zamiast kolejnych, smutnych lub makabrycznych historii, wolelibyście usłyszeć coś miłego, wystarczy, że uruchomicie Asystenta – np. mówiąc “OK Google” lub przytrzymując przycisk ekranu głównego smartfona – i wypowiecie komendę “Powiedz mi coś dobrego”. Usłyszycie wówczas po polsku streszczenia artykułów opowiadających wyłącznie pozytywne historie.


Więcej infromacji: https://polska.googleblog.com/2020/06/brakuje-wam-dobrych-wiadomosci.htm

Udostępnij