89. Tygodnik SMN: Nowy format reklamowy na IG jest już dostępny w Polsce

Marta Tabakow 10 wrz 2021

I wylądował! Po krótkiej, wakacyjnej przerwie zapraszamy Was na kolejną odsłonę Tygodnika SMN. W tym wydaniu przeczytacie o gorącej premierze nowego gadżetu od Facebooka i odkryjecie kilka nowych funkcji w topowych aplikacjach.

Reklamy w instagramowym sklepie

Rozpoczął się globalny proces wdrażania reklam do zakładki “Sklep” w apce IG! Tym razem mamy szczęście i możemy się już poszczycić nowym umiejscowieniem – znajdziecie je tradycyjnie w ustawieniach zestawu reklam w menedżerze reklam.

Reklamy będą wyświetlane pośród innych produktów w feedzie, ale na kafelku znajdzie się oznaczenie “Sponsored”. 

Nowy format z pewnością pomoże markom w jeszcze skuteczniejszej promocji – w końcu reklama będzie wyświetlać się w miejscu, do którego użytkownik dotarł intencjonalnie, aby szukać nowych inspiracji i uzupełniać zakupowe wishlisty.

Źródło

Facebook wypuszcza smartokulary

Społecznościowy gigant nie ukrywa, że już od kilku lat pracuje nad rozwiązaniami, które otworzą przed nami zupełnie nowe możliwości komunikacyjne – mowa o smartokularach z modułem rozszerzonej rzeczywistości (AR).

W tym tygodniu Facebook postawił pierwszy krok na tej ścieżce, wypuszczając na rynek smartglasses stworzone we współpracy z firmą RayBan. 

Model nazywa się Ray-Ban Stories i, wbrew wcześniejszym porównaniom do Spectacles z 2016 r., zaserwował nam jednak parę zaskoczeń!

Okulary składają się z 2 kamer 5 Mpx, 3 mikrofonów, głośników i touchbara, co sprawia, że gadżet staje się podręcznym centrum dowodzenia.

Za pomocą dotykowego panelu z boku okularów możemy rozpoczynać nagrywanie wideo lub robić zdjęcia, a także przewijać muzykę i regulować jej głośność. Co więcej, głośniki i mikrofony sprawiają, że nie musimy już używać słuchawek do rozmów telefonicznych, ponieważ zdaniem producenta jakość audio w okularach jest absolutnie wystarczająca. 

A jako wisienkę na torcie Facebook kładzie… swojego własnego asystenta głosowego! Zamiast sięgać ręką do okularów, wystarczy wydać Facebook Assistantowi komendę głosową.

Całość zintegrowana jest z apką Facebook View App, która służy do przechowywania danych oraz ich edycji i udstępniania, a gadżet ładuje się za pomocą etui ładującego.

Okulary dostępne są TUTAJ, a ich cena zaczyna się od 299 $.

Bez wątpienia Ray-Ban Stories wywołają kolejną dyskusję na temat prywatności i bezpieczeństwa takich rozwiązań – sami na pierwszy rzut oka dostrzegamy tu kilka problemów, takich jak np. nagrywanie osób trzecich bez ich wiedzy.

Źródło

Stories to już wspomnienie

Jeszcze niedawno na łamach Tygodnika SMN informowaliśmy was o nowości na Linkedinie, czyli stories, a niespełna rok później dajemy znać, że funkcja ta… znika bezpowrotnie!

Serwis poinformował, że na korzystanie ze stories mamy czas tylko do 30 września. Ale nie martwcie się, Linkedin już pracuje nad nową odsłoną narzędzi do nagrywania wideo.

Źródło

Nowa funkcja w WhatsAppie

Chyba wszyscy już dobrze znamy funkcję reagowania na wiadomości za pomocą emojis w rozmaitych komunikatorach. Tej opcji dorobił się już także Whatsapp i wkrótce opcja ma być globalnie wprowadzana do aplikacji.

Przyczyną może być chęć ujednolicenia funkcjonalności w ekosystemie aplikacji należących Facebooka.

Źródło

Instagram pyta o wiek

Jeśli przy zakładaniu profilu na Insta ominęło Was podawanie daty urodzenia, to najprawdopodobniej w aplikacji zobaczycie obecnie monit, który nie pozostawi Wam już wyboru.

IG wciąż instensywnie pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa niepełnoletnich na platformie, stąd wiek użytkownika jest teraz bardzo istotną informacją. Dlatego dopóki nie uzupełnisz danych, tracisz dostęp do aplikacji.

Czy można Instagrama oszukać? Niestety tak, ale serwis zapowiada, że za jakiś czas do akcji ma wkroczyć AI, która będzie weryfikowała wiek użytkowników poprzez analizę ich twarzy na zamieszczanych zdjęciach i stories! Jeśli użytkownik wzbudzi podejrzenia, będzie musiał przejść weryfikację wieku.

Źródło

Udostępnij