78. Tygodnik SMN: Instagram – opcje wyszukiwania słów kluczowych

Katarzyna Radziszowska-Stolarczyk 08 sty 2021

Witamy w nowym roku! Mamy nadzieję, że nabraliście sił podczas przerwy świątecznej i pełni energii wkraczacie w nadchodzące tygodnie. Na dobry początek przygotowaliśmy dla Was dawkę newsów. Będzie o tym, jak wykorzystać opcję wyszukiwania słów kluczowych na Instagramie, a także o tym, co było już dawno zapowiadane, a wreszcie nadeszło – ukrycie liczby polubień na profilach FB. Co to dla nas oznacza i czy należy się przejmować? Startujemy!

Instagram: Sposoby na wykorzystanie nowej opcji wyszukiwania słów kluczowych 

Zaczynamy tym razem od Instagrama. Ostatnia zmiana na tej platformie dotycząca wyszukiwania słów kluczowych być może dla wielu z Was okaże się bardzo przydatna. Dlaczego? Bo po pierwsze możemy łatwiej wyszukiwać naszych klientów. O czym może pisać w swoim poście Twój wymarzony klient? Na przykład o… kosmetyku naturalnym? Teraz łatwo znajdziesz taki post, możesz go skomentować, wejść w interakcję z użytkownikiem i zaprosić go do siebie. Warto też zastanowić się, jakie ogólnie zainteresowania ma Twój klient i o czym może pisać – w ten sposób jeszcze łatwiej wynajdziesz go w gąszczu postów na Instagramie.

Kolejny plus tej opcji to znajdowanie wzmianek o marce, które wcześniej mogliście przegapić, ponieważ klient nie oznaczył Was tagiem ani nie użył hashtagu marki.

Jak jeszcze wykorzystać nową opcję? A może do śledzenia konkurencji? Łatwo sprawdzicie jak klienci opisują rywalizujące z Wami marki – może poruszają kwestie, które do tej pory jakoś Wam umknęły? 

I ostatni aspekt – nie tylko Wy możecie szukać, ale znacznie łatwiej będzie znaleźć również Was. Pamiętajcie o tym tworząc swoje posty na Instagramie! 

Więcej tutaj: https://www.socialmediatoday.com/news/3-ways-to-use-instagrams-new-keyword-search-option-to-grow-your-business/592666/

Ukryte polubienia na Facebooku

Nadchodzi to, co było od dawna zapowiadane! Facebook wprowadza nowy układ strony dla twórców i osób publicznych, a co za tym idzie ukrywa liczbę polubień stawiając na liczbę OBSERWUJĄCYCH.

Przycisk „Lubię to” zostanie całkowicie usunięty ze strony głównej, a przycisk „Obserwuj” będzie bardziej widoczny, wraz z liczbą obserwujących. Zdjęcie profilowe również zostało przesunięte na środek ekranu, dzięki czemu jest położony na nie mocniejszy nacisk. 

Facebook dodaje również przyciski „Obserwuj” pojawiający się w komentarzach przy zweryfikowanych kontach użytkowników, co ma zachęcić innych użytkowników do śledzenia danej osoby. W aktualizacji dodano również nowe funkcje bezpieczeństwa pozwalające na wykrywanie spamerskich treści, kont podszywających się i wyłudzania informacji. Otrzymamy także zaktualizowane analizy i statystyki dotyczące stron.

Mimo kilku zmian ogłoszonych przez Facebooka, to i tak największą uwagę przykuła informacja o znikających polubieniach. Zastanawiacie się co z tym wszystkim, co udało się Wam zgromadzić na profilu do tej pory?
Wyjaśniamy:

1. Jeśli ktoś lubi i obserwuje Twoją stronę z klasycznym interfejsem, po przejściu na nowy interfejs dalej będzie obserwować tę stronę i liczyć się do łącznej liczby obserwujących.

2. Jeśli ktoś lubi Twoją stronę z klasycznym interfejsem, ale jej nie obserwuje, po przejściu na nowy interfejs nie będzie liczony jako obserwujący tę stronę.

3. Jeśli ktoś obserwuje Twoją stronę z klasycznym interfejsem, ale jej nie lubi, po przejściu na nowy interfejs będzie liczony jako obserwujący tę stronę.

Więcej o tej zmianie możecie dowiedzieć się z naszego krótkiego live’a:

https://www.facebook.com/agencjaSocialMediaNow/posts/4007079379311411

Więcej tutaj: https://www.socialmediatoday.com/news/facebook-launches-updated-page-layout-for-public-figures-which-de-emphasize/592874/

Instagram testuje nowy sposób wyświetlania Stories na komputerze

Instagram testuje nowy format wyświetlania relacji na komputerowej wersji platformy, który ma na celu ułatwienie przewijania Stories. Będziemy mogli oglądać relacje trybie karuzeli, a nie w pojedynczych ramkach jak do tej pory. 

Więcej tutaj: https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-tests-new-stories-layout-on-desktop/592855/

Facebook dodaje nowe opcje alertów w grupach

Alerty mają pomóc moderatorom grup być na bieżąco z odpowiednimi dyskusjami i monitorować zaangażowanie. Alerty zapewniają szereg różnych opcji śledzenia dyskusji w grupie i można je ustawiać na przykład według typu reakcji, liczby komentarzy czy odpowiedzi. Teraz dodano nowe zmienne oraz parametry do alertów, a oprócz tego administratorzy grup mogą również włączać alerty dla zatwierdzonych postów, które są później edytowane przez autora postu.

Bez wątpienia grupy stały się kluczowym elementem Facebooka, a platforma pracuje nad jak największym usprawnieniem administratorów grup w zarządzaniu i utrzymywaniu dyskusji. Wiadomo, że wraz z rozwojem grupy ogrom pracy rośnie, co wymaga dodania większej liczby administratorów i/lub użycia takich narzędzi jak alerty.  

Więcej tutaj: https://www.socialmediatoday.com/news/facebook-expands-engagement-alerts-for-groups-adds-new-alert-options/592790/

Google testuje nową funkcję

Google szuka sposobów na zatrzymanie użytkowników u siebie po wyszukaniu odpowiedniego hasła. Nowa funkcja ma umożliwić wyświetlanie filmów z Instagrama i TikToka w wyszukiwarce – w ramach własnej dedykowanej karuzeli. Testy nowej opcji trwają obecnie tylko w wersji mobilnej wyszukiwarki.

Stuknięcie w wyszukane wideo na Instagramie lub TikToku przeniesie użytkowników do internetowych wersji platformy, a nie do zewnętrznych aplikacji, niezależnie od tego czy są one zainstalowane na danym urządzeniu czy nie. 

Więcej tutaj: https://wersm.com/google-tests-adding-tiktok-and-instagram-videos-to-search-results-on-mobile/

Trendy w social media na rok 2021

Co nas czeka w nadchodzących miesiącach? Na co warto postawić, a z czego zrezygnować? Łapcie ciekawy artykuł z przewidywaniami na ten rok:

Najważniejsze zmiany w social media w 2020 roku

A tutaj z kolei możecie przeczytać podsumowanie roku, który pożegnaliśmy kilka dni temu. To z pewnością pozwoli Wam na zaplanowanie działań na kolejne miesiące:

Udostępnij