103. Tygodnik SMN: Handel w Metaverse - od kosmetycznych efektów po biżuterię!

Paweł Napieralski 14 kwi 2022

W ostatnim tygodniu działo się może nieco mniej niż zwykle, ale i tak wyciągnęliśmy dla Was najciekawsze wieści ze świata social media. Zapraszamy do lektury!

Automatyczna generacja napisów w filmach na TikToku

Od teraz funkcja automatycznej generacji napisów na TikToku będzie domyślnie włączona. Opcję tę będzie można odhaczyć lub zmienić język generowanych napisów bezpośrednio w menu przed publikacją wideo.

Źródło

Poznajcie Effect House – platformę dla twórców efektów AR

Użytkownicy TikToka kochają przeróżne efekty w swoich filmach – czy to w formie zabawy i zabawnych filmików, czy też w formach bardziej rozbudowanych kreacji.

Twórcy tego medium doskonale zdają sobie z tego sprawę, więc ułatwiają proces tworzenia efektów od swoich użytkowników, dla użytkowników.

Tak oto powstał Effect House, będący platformą zrzeszającą twórców efektów wideo i ułatwiający im tworzenie i publikację rezultatów ich szalonych pomysłów.

Na stronie znajdują się nie tylko niezbędne narzędzia, ale i szablony oraz materiały edukacyjne dla początkujących kreatorów. Dla utrzymania komfortu i bezpieczeństwa społeczności, efekty przed publikacją będą przechodziły niezbędne weryfikacje.

Opublikowane i wykorzystywane przez innych efekty, będą zawsze oznaczane imieniem ich twórcy, a w ich profilach będzie widoczna zakładka z portfolio efektów.

Projekt aktualnie znajduje się w fazie beta.  

Znajdziecie go tutaj.

Źródło

Meta umożliwi monetyzację treści w Horizon Worlds

Chyba każdy się tego spodziewał. Meta aktualnie testuje w swojej aplikacji VR – Horizon Worlds, systemy monetyzacji przedmiotów wirtualnych, efektów, czy też usług, bezpośrednio od twórców.

Wachlarz możliwości jest olbrzymi – będzie można sprzedawać drobne przedmioty kosmetyczne (biżuterię, ubrania, akcesoria marki), a nawet udzielać płatnego dostępu do części swojego świata – za przykład podano klucz otwierający świątynię z dodatkowymi treściami.

Pewnie w podobny sposób będą organizowane także eventy wraz z biletami gwarantującymi dostęp do nich, a na samych wydarzeniach… będziemy mogli udać się na stoisko z merchem! Więcej o systemie monetyzacji w tej „grze” dowiecie się z nagrania z Markiem Zuckerbegiem:

Aktualnie system zakupów z Horizon Worlds jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Źródło

Naklejki z muzyką w komentarzach na Instagramie?

Męczą Was na Instagramie pytania z cyklu „co to za piosenka”? Instagram aktualnie prowadzi prace, nad wprowadzeniem naklejek z muzyką także w komentarzach pod postami.

Ciekawa i całkiem niepozorna opcja! Szukanie nowej ulubionej piosenki z trailera filmu lub krótkiego wideo stanie się jeszcze łatwiejsze.

Źródło

Kolekcja w kolaboracji ze znajomymi na Instagramie

Jak donosi Alessandro Paluzzi na swoim koncie na Twitterze, na platformie Instagram dzieją się prace nad nową funkcją – współtworzenia kolekcji postów ze znajomymi. Ma ona pozwolić na trochę lepsze posortowanie postów, które przesyłamy sobie w wiadomościach prywatnych.

Wiadomo jak jest, czasami pojawia się tego sporo, a później często wrócić do poszczególnych publikacji, gdy wracamy do ich tematu po czasie.

Może być to ciekawe narzędzie do zbierania i segregowania przeróżnych inspiracji, instrukcji i pomysłów! Taki wewnętrzny Pinterest w DMach J.

Źródło

To tyle ode mnie w tym tygodniu.

Klasycznie przekazuję na przyszły pałeczkę Marcie, a my widzimy się w kolejnym! Do zobaczenia!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy Wam życzyć dużo spokoju, zdrowia i miłości, a gdy już wypoczniecie – także sukcesów zawodowych (najlepiej w social mediach)!

Udostępnij