Tygodnik SMN #62: Czy Messenger zastąpi Zooma?

Karolina Kociołek 08 maj 2020

Messenger Rooms

Pandemia koronawirusa i konieczność szybkiego przystosowania pracy biurowej i edukacji do warunków domowych, przysporzyła ogromnej popularności aplikacji Zoom. Inni technologiczni giganci postanowili odpowiedzieć na aktualne potrzeby swoich użytkowników. Messenger wprowadza funkcję Rooms, pozwala na uczestniczenie w jednym wirtualnym spotkaniu nawet 50 osobom. Co ważne, aby wziąć udział w  spotkaniu organizowanym przy pomocy Messenger Rooms, nie trzeba mieć konta na Facebooku, ani Messengerze. Do rozmowy można dołączyć poprzez kliknięcie w wygenerowany link.

Nie zabraknie też efektów AR, które pozwalają modyfikować oświetlenie w trakcie wideorozmów oraz znanej z Zooma funkcji wyboru tła. Na Facebooku pokoje można tworzyć z poziomu news feedu, grup lub wydarzeń. Wkrótce ma to być możliwe także poprzez Instagram Direct, WhatsApp i Portal.

Nowa funkcja jest obecnie na etapie wdrażania w kilku wybranych krajach. Na całym świecie usługa ma być dostępna w ciągu kilku tygodni.

Więcej informacji: https://about.fb.com/news/2020/04/introducing-messenger-rooms/

Whatsapp wypuścił bota do walki z dezinformacją

Fake newsy i walka z dezinformacją to jedno z najpoważniejszych wyzwań z jakimi mierzą się twórcy platform społecznościowych. W czasie pandemii pojawia się wiele nieprawdziwych, szkodliwych  społecznie wiadomości, w związku z  czym WhatsApp wypuścił kolejne narzędzie, mające służyć walce z dezinformacją. Popularny komunikator internetowy wypuścił bota, sprawdzającego informacje na temat COVID-19, który ma pomóc w zwalczaniu fake newsów. Bot korzysta z ponad 100 niezależnych weryfikatorów faktów w 70 krajach. Bot został stworzony przez Poynter Institute, organizację non-profit. Użytkownicy WhatsAppa mogą skorzystać z bota, zapisując numer +1 (727) 2912606 lub klikając w link http://poy.nu/ifcnbot

Więcej informacji: https://techcrunch.com/2020/05/04/poynter-institutes-international-fact-checking-network-launches-chatbot-on-whatsapp-to-debunk-thousands-of-coronavirus-related-hoaxes/ 

WhatsApp zwiększa limit osób na wideorozmowach

W kwietniu użytkownicy WhatsAppa spędzali codziennie niemal 15 miliardów minut na rozmowach wideo, co znacznie odbiega od wyników z typowego dnia przed pandemią koronawirusa. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie rozmowami wideo, Whatsapp podwoił liczbę osób, które mogą brać w nich udział (z 4 do 8). Jeśli chcecie skorzystać z nowego, wyższego limitu uczestników połączeń WhatsApp, musicie zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Aktualizacja dostępna jest na iPhone’ach i Androidzie. 

Więcej informacji: https://blog.whatsapp.com/group-video-and-voice-calls-now-support-8-participants

Zaczepki w Facebook Stories

Jakich nowości można spodziewać się w Stories? Oczywiście… nowych naklejek! Obecnie w fazie testów znajduje się naklejka “Hit me up”, która umożliwia odbiorcom wysłanie wiadomości do twórcy relacji za pomocą kliknięcia w naklejkę. Jest to analogiczna funkcja, do zapowiadanej przez Instagram naklejki “DM me”.

Więcej infromacji: https://www.socialmediatoday.com/news/facebooks-testing-a-hit-me-up-sticker-to-prompt-message-interaction-from/577228/ 

Nowe fonty w Instagram Stories

Denerwuje Was zbyt mała liczba fontów i korzystacie z zewnętrznych aplikacji do tworzenia Stories na Instagramie? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Was fakt, że Instagram testuje obecnie nowe fonty. Obecnie testuje je niewielka grupa osób. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będą dostępne dla większości użytkowników.

Więcej infromacji: https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-is-adding-some-new-font-types-for-stories/577154/

Nowa opcja edycji wideo na Tik-Toku

Tik-Tok wprowadza funkcję “Adjust clips”, która ułatwi edycję wideo w aplikacji. Do tej pory możliwe było usuwanie i nagrywanie filmików sekcja, po sekcji, co wiązało się z koniecznością usunięcia starszych części. Oznaczało to, że jeżeli udało się nam uchwycić idealne ujęcie końcowe, ale chcieliśmy edytować środek, trzeba było usunąć zarówno środkową, jak i końcową część, żeby nagrać je ponownie lub skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji edycji. Nowa opcja umożliwia zmienianie kolejności poszczególnych części nagrania i znacznie ułatwi edycję klipów.

Więcej informacji: https://www.socialmediatoday.com/news/tiktok-adds-new-adjust-clips-video-editing-feature/577153/ 

Intro wideo na LinkedIn

LinkedIn wprowadza nową funkcję związaną z rekrutacją, która pozwala pracodawcom na sprawdzenie umiejętności komunikacji kandydatów jeszcze przed zaproszeniem ich na rozmowę rekrutacyjną. Trudno stwierdzić, czy kandydat nadaje się na stanowisko, gdy rekruter wybiera z setek podobnych do siebie CV. Poza twardymi umiejętnościami i doświadczeniem, niebagatelną rolę odgrywają też umiejętności miękkie. Nowa, testowana obecnie funkcja, czyli intro wideo pozwala pracodawcom zaprosić wybranych kandydatów o najwyższych kwalifikacjach, do nagrania krótkiego wideo, w  którym odpowiedzą na maksymalnie dwa pytania z otrzymanej od potencjalnego pracodawcy listy.

Więcej informacji: https://wersm.com/linkedin-is-testing-new-video-intro-tool-for-job-applications/

Warto wiedzieć:

Zastanawiacie się jak zmieniły się działania marketingowe w Polskich firmach w dobie pandemii koronawirusa? Przeprowadziliśmy badanie, które uzupełniliśmy o komentarze i wnioski ekspertów z branży: Raport do pobrania tutaj ➡ https://bit.ly/raportSMN-koronawirus 

Trwa The Big 5 theory – cykl bezpłatnych live’ów podczas których  eksperci wypowiadają się na temat marketingu internetowego. Każdy z nich dzieli się 5 wskazówkami, które według niego są kluczowe w prowadzeniu działań w mediach społecznościowych. W gronie sekpserów znaleźli się:

Z okazji dwusetnej prasówski social media na naszej stronie firmowej na LinkedIn, organizujemy konkurs, w którym wygrać można audyt wybranego profilu na Facebooku lub Instagramie od Katarzyna lub godzinę konsultacje z Olką (Facebook/Instagram) lub karoliną (Facebook/LinkedIn). Udział w  konkursie możecie wziąć do 10 maja.

Udostępnij