99. Tygodnik SMN: To koniec Facebooka w Europie?

Paweł Napieralski 16 lut 2022

Tak, dzisiaj clickbaitowy tytuł. Idealny na ożywienie emocji w środku tygodnia. Zwłaszcza że w mediach zarówno tradycyjnych, jak i społecznościowych, ten temat nie znika z pierwszych stron i newsfeedów znacznej części kanałów informacyjnych. Poniżej znajdziecie oficjalne stanowisko firmy Meta w tej sprawie.

https://www.instagram.com/p/CV8sdGorict/?utm_source=ig_web_copy_link

„Porzucenie działań na terenie Europy w żadnym wypadku nie jest w interesach ani planach firmy Meta” – czytamy w oficjalnym wpisie Meta z 8 lutego 2022 roku Meta Is Absolutely Not Threatening to Leave Europe.

W swoich poprzednich wypowiedziach, przedstawiciele Meta wyrażali jedynie zaniepokojenie coraz większymi utrudnieniami prywatnościowymi w transferze danych z usług między terenami Europy a Stanami Zjednoczonymi.

Chodzi o zgodę Unii Europejskiej na kontrolowanie i przesyłanie danych o użytkownikach między krajami i kontynentami. Ta zgoda została jednak podważona przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości w lipcu 2020 i do dziś sprawa pozostaje nierozwiązania.

Jednocześnie we wspomnianym wyżej wpisie, na newsroomie Meta, Markus Reinisch, wiceprezes ds. polityki publicznej w Europie, wyraża swoje nadzieje wobec kolejnych negocjacji w sprawie Tarczy Prywatności.

„[…] Podobnie jak inne firmy, przestrzegamy przepisów europejskich, polegamy na standardowych klauzulach umownych oraz stosujemy odpowiednie zabezpieczenia danych, aby móc świadczyć usługi na całym świecie. Firmy potrzebują dokładnych i globalnych przepisów, aby dbać o długoterminowe bezpieczeństwo transatlantyckiego przepływu danych. Tak, jak ponad 70 innych firm z różnych branż, ściśle monitorujemy zmiany regulacji i ich potencjalny wpływ na naszą europejską działalność.” – czytamy w dalszej części oświadczenia firmy Meta.

Jaki będzie efekt tych negocjacji? Wszystko jeszcze przed nami! Ale na razie nic nie wskazuje, żeby firma Meta musiała w najbliższym czasie zrezygnować z działalności na rynku państw Unii Europejskiej.

Czekamy na rozwój sytuacji.

Całe oświadczenie firmy Meta znajdziecie TUTAJ.

Polubienia w prywatnych relacjach już na Instagramie

W celu zredukowania natłoku odpowiedzi na relacje, złożonych z jednego emoji, zespół Meta proponuje następujące uproszczenie: od teraz na Instagramie będzie można treść po prostu polubić, tak samo jak zwykły post w Aktualnościach.

Od strony autora będzie to widoczne w sekcji osób, które wyświetliły relację – pojawi się obok nich serduszko, jeśli zostawili reakcję. Mała zmiana, a cieszy!

Nowy sposób wysyłania postów w DM na Instagramie

Pojawiło się jeszcze jedno usprawnienie dla osób na co dzień działających na Instagramie.

Opcja szybkiego wysyłania posta do znajomych!

Po przytrzymaniu palca na zdjęciu/wideo, pojawi nam się krótka pozioma lista z ikonkami sugerowanych znajomych, do których możemy wysłać wybrany wpis w wiadomości prywatnej.

Hurtowe wysyłanie memów będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze! 😀

TikTok po raz kolejny wydłuża maksymalny czas trwania filmów

Na TikToku pojawia się u niektórych możliwość nagrywania jeszcze dłuższych treści wideo – teraz aż do 5 minut. Opcja ta była już testowana w sierpniu. Czy pozostanie z nami na dłużej? Zobaczymy! Kolejne testy właśnie trwają…

Ciekawe jest to, jak z kilkusekundowych filmików, które zdawały się być clue tej aplikacji, zaczynają się pojawiać na TikToku coraz dłuższe i coraz bardziej merytoryczne treści.

Jeśli jeszcze nie korzystacie z TikToka, to warto to rozważyć!

Poniżej znajdziecie podsumowanie naszych pierwszych 43 dni działań na koncie SMN na TikToku. A to wszystko po publikacji zaledwie 7 materiałów! 

W związku z tym, zapraszamy już 21 lutego na LIVE’a: „Reklama na TikToku – pierwsze doświadczenia.”

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Nowe naklejki w Reels

Do Instagramowych Rolek dodano nowe naklejki, analogiczne do tych stosowanych w Relacjach: suwak z emoji oraz odpowiedzi tak/nie.

Znajomi pomogą Ci w odzyskaniu utraconego konta na Instagramie

Proactive Security Checkup
about.instagram.com

Aktualnie Instagram testuje funkcję potwierdzenia tożsamości przez znajomych, by umożliwić odzyskanie dostępu do konta i zmianę hasła.

trusted friends
about.instagram.com

Ta opcja może się okazać naprawdę przydatna. Całość działać ma podobnie, jak na Facebooku. Szczegóły? Znajdziecie tutaj.

Meta podaje wskazówki  usprawniające wyniki w działaniach reklamowych

Obecnie największą bolączką zespołu firmy Meta jest pomiar konwersji wynikających z działań reklamowych. Z racji prężnie rozwijające się polityki prywatności, a także ograniczeń w aktualizacjach urządzeń Apple, Meta na bieżąco informuje swoich klientów o najskuteczniejszych praktykach.

Obecnie na liście znajduje się:

– uzupełnienie źródeł danych o API konwersji,

– weryfikacja domeny,

– odpowiednia konfiguracja zdarzeń webowych i ustawienie priorytetów zgodnie z celami biznesowymi,

–  cierpliwość, ponieważ skuteczność kampanii z celem konwersje powinno się oceniać najlepiej po co najmniej 72 godzinach (wydłużony czas dostarczania danych),

– korzystanie z funkcji rozszerzenia targetowania szczegółowego. Wg. wewnętrznych badań firmy, w zestawach korzystające z tej opcji, mediana kosztu konwersji była o 37% mniejsza, niż przy korzystaniu z nierozszerzonego targetowania.

Źródło

Udostępnij