74. Tygodnik SMN: Facebook testuje oceny komentarzy

Katarzyna Radziszowska-Stolarczyk 12 lis 2020

Home office, a może praca w biurze? Nie zmienia się jedno! Do kawy polecamy Tygodnik SMN, a w nim między innymi o możliwości oceniania komentarzy na Facebooku, nowych zasadach transmisji na żywo na Instagramie, a także o narzędziach na LinkedInie, które pomogą osobom poszukującym pracy. Macie wolną chwilę? Zapraszamy do lektury! 

Testy oceny komentarzy na Facebooku

Nowy sposób na zaangażowanie i zachęcenie użytkowników do pisania komentarzy? Wygląda na to, że tak. Facebook powrócił do testów wystawiania ocen dla komentarzy pod postami. O nowej opcji pisał na Twitterze ekspert i konsultant ds. social mediów Matt Navarra. Otóż w USA niektórzy członkowie grup na Facebooku zobaczyli w komentarzach funkcję ikony ze strzałkami  górę i w dół. Taka strzałka ma oznaczać co dany użytkownik sądzi o wartości komentarza dla pozostałych uczestników dyskusji. Każda odpowiedź miałaby być punktowana i wyświetlana przy komentarzu, ale anonimowo, to znaczy nie dowiemy się. kto jaką strzałkę przyznał wypowiedzi. 

Facebook tłumaczy, że dzięki przyznawaniu takich ocen powinno wzrosnąć zaangażowanie wśród uczestników dyskusji – mieliby poczuć się bardziej zachęceni do tworzenia dłuższych i merytorycznych form.

A Wy co na ten temat sądzicie? Podoba się Wam taka opcja?

Więcej tutaj: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/facebook-test-ocena-komentarzy

Instagram: nowy sposób reakcji na Stories

Pozostańmy w temacie nowości w reagowaniu na treści. Chodzi o Instagrama. Do tej pory gdy zareagowaliśmy na czyjeś Stories, to taka informacja trafiała do skrzynki użytkownika w postaci nowej wiadomości. Teraz platforma postanowiła to zmodyfikować i ulepszyć.  

Nowa opcja na razie jest w fazie testów, a jeśli przejdzie ją pomyślnie, to reakcje na Stories przestaną trafiać do DM, a będą wyświetlały się jako odrębna odpowiedź (co można zobaczyć na poniższym przykładzie). 

Tak jak wspomnieliśmy – opcja jest na razie w fazie testów, także do końca nie wiemy jeszcze, w jaki sposób będą wyświetlane wszystkie zebrane reakcje użytkowników na daną planszę. 

Więcej tutaj: https://socialpress.pl/2020/11/instagram-testuje-nowy-sposob-reakcji-na-stories

Facebook testuje nowe opcje dodawania efektów ruchu do zdjęć

Facebook testuje nowe opcje efektów wizualnych dla nieruchomych obrazów publikowanych w aktualnościach, które dodają symulowany ruch przypominający wideo. Funkcje zapewnią dwa zestawy narzędzi wykorzystywanych do zdjęć: 

▪️„Układ” zapewnia różne style prezentacji dla postów z wieloma obrazami

▪️„Ruch” dodaje obrazom podstawowy ruch

Skąd taka zmiana? Według Facebooka ​​użytkownicy są bardziej skłonni do angażowania się w ruchome treści takie jak wideo – w przeciwieństwie do statycznych obrazów. 

Nie jest to przełomowa zmiana, ale naszym zdaniem na pewno warto będzie przetestować i wykorzystać takie narzędzie w swoich publikacjach.

Więcej tutaj: https://www.socialmediatoday.com/news/facebook-tests-new-options-to-add-motion-effects-to-still-images-in-feed/588505/

Instagram zmienia zasady transmisji na żywo

Niestety, w ostatnim czasie koronawirus powrócił do nas ze zdwojoną siłą, w porównaniu z wiosenną pandemią. Platformy społecznościowe postanowiły już teraz zareagować. Jedną z takich zmian jest ruch Instagrama, który postanowił wydłużyć czas relacji na żywo aż do czterech godzin (wcześniej była to godzina). Instagram wyjaśnia, że jest to ukłon w stronę twórców, którzy w czasie takich wystąpień przeprowadzali z fanami np. sesje Q&A, dzielili się wiedzą, nauczali lub prowadzili działania sportowe czy artystyczne.

Przy okazji wprowadzono jeszcze jedną nowość, tym razem dotyczącą archiwizowania relacji: teraz użytkownicy będą mieli na to aż 30 dni od nagrania. W tym czasie można pobrać wideo także na swój komputer, razem z komentarzami i relacjami dodanymi w czasie transmisji. 

Więcej tutaj: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/instagram-zmienia-zasady-transmisji-na-zywo

Szukasz pracy? LinkedIn Ci w tym pomoże!

LinkedIn poinformował, że odnotowuje rekordowy poziom zaangażowania w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To stawia platformę w wyjątkowej pozycji i postanowiono wykorzystać ruch, wprowadzając kolejne nowości. W ostatnim tygodniu platforma ogłosiła szereg narzędzi pomagających osobom poszukującym pracy i odkrywaniu wiedzy bezpośrednio w aplikacji.

Głównym dodatkiem jest nowe narzędzie o nazwie LinkedIn Career Explorer, które pokaże potencjalne ścieżki kariery w oparciu o posiadane umiejętności. Narzędzie odwołuje się do ponad 36 000 umiejętności zawodowych i 6 000 stanowisk, aby zapewnić odpowiednie dopasowania krzyżowe na podstawie danych profilowych. Jeśli na przykład zostaliście zwolnieni ze stanowiska menedżera mediów społecznościowych, narzędzie pokaże Wam szereg ściśle powiązanych ról/stanowisk, które możecie rozważyć, posiadając określone umiejętności. 

Oprócz tego LinkedIn opublikował również nowy raport na temat najpopularniejszych umiejętności wśród profesjonalistów, aby podpowiedzieć nam w jakim zakresie warto się szkolić.

Więcej tutaj: https://www.socialmediatoday.com/news/linkedin-adds-new-tools-to-help-job-seekers-including-new-career-path-insi/588064/

Udostępnij